ARTERozwój – MALOWANIE DLA WZMOCNIENIA WSPÓŁPRACY W GRUPIE

rysowanie jako terapia dla dorosłych przystanek gronówka

ARTECoaching poprzez malowanie artystyczne w grupie może być doskonałą metodą budowania współpracy w zespole biznesie czy organizacjach non-profit. Oto kilka korzyści, w jaki malowanie artystyczne może przyczynić się do wzmocnienia współpracy w grupie:

  1. Wspólne tworzenie: Malowanie artystyczne daje członkom zespołu możliwość wspólnego tworzenia czegoś od podstaw. Wspólny cel skupia uwagę na współpracy, a proces twórczy sprzyja wymianie pomysłów i aktywnemu uczestnictwu każdego członka zespołu.
  2. Kreatywność i innowacyjność: Malowanie artystyczne stymuluje kreatywność i innowacyjność, co może przenieść się na inne dziedziny pracy zespołowej. Połączenie różnych perspektyw i pomysłów może prowadzić do odkrycia nowych rozwiązań i inspiracji.
  3. Komunikacja i komunikacja niewerbalna: Podczas malowania artystycznego komunikacja jest kluczowa. Członkowie zespołu muszą porozumieć się co do celu, podzielić się pomysłami i wzajemnie się inspirować. Ponadto, malowanie artystyczne umożliwia komunikację niewerbalną, co może pomóc w rozwijaniu umiejętności czytania sygnałów niewerbalnych i zrozumieniu intencji innych członków zespołu.
  4. Rozwijanie zaufania i budowanie relacji: Malowanie artystyczne wymaga otwartości i zaufania do siebie nawzajem. Członkowie zespołu muszą być gotowi dzielić się swoimi pomysłami, akceptować konstruktywną krytykę i wspólnie rozwiązywać problemy. Wspólne doświadczenie malowania pokazuje jak działa lub nie działa „wymiana” pomiędzy członkami zespołu. Może ukazać aspekty wymagające specjalnej uwagi – np. różne formy postrzegania rzeczywistości które są często przyczyną nieporozumień.
  5. Rozwiązujące problemy: Malowanie artystyczne może być także skutecznym narzędziem do rozwijania umiejętności rozwiązywania problemów w zespole. Malowanie pokazuje podświadome schematy działania i elementy niewypowiedziane przez analiza problemu może być głębsza a przez bardziej kompletna.

Malowanie artystyczne jako metoda rozwoju współpracy w zespole może przynieść wiele korzyści, takich jak rozwój kreatywności, komunikacji, zaufania i umiejętności rozwiązywania problemów. Jest to również świetna okazja do oderwania się od rutynowych zadań i odświeżenia umysłu, co może przyczynić co może przyczynić się do większej produktywności i zmotywowania w pracy zespołowej.

W Atelieeeer Przystanek Gronówka możesz zamówić sesję dla swojej organizacji pod zakładką https://przystanekgronowka.pl/arterozwoj/

cookie

Informujemy, że przez korzystanie ze strony internetowej, bez zmian ustawień przeglądarki, wyrażasz zgodę na politykę prywatności i zapisywanie plików cookies, które pozwalają na sprawne działanie naszej strony internetowej.